Aranżacje mieszkań pod klucz Warszawa. Mieszkanie pod klucz-profesjonalizm i wygoda. Wykończenia mieszkań pod klucz

Mieszkanie w nowo wybudowanym bloku, które zamierzamy kupić możemy odebrać od dewelopera w trzech wariantach: w stanie surowym, w stanie deweloperskim i wykończone pod klucz. Co oznaczają te warianty w praktyce i który z nich jest najpopularniejszy?
Odbiór nowego mieszkania
Mieszkanie w stanie surowym nie nadaje się do zamieszkania, ponieważ są to pomieszczenia bez położonych podłóg i tynków z nierozprowadzonymi instalacjami sanitarnymi czy elektrycznymi. Stan deweloperski obejmuje otynkowanie ścian i przygotowanie ich do malowania, oraz rozprowadzenie instalacji, jednak bez wykończenia ich armaturą sanitarną czy też elektryczną. To stan pośredni pomiędzy stanem surowym a całkowitym wykończeniem mieszkania.

Stan „pod klucz”

Wykończenia mieszkań pod klucz to wariant coraz bardziej zyskujący na popularności. Do takiego mieszkania można się od razu po odbiorze wprowadzić, oczywiście trzeba je jeszcze umeblować. Aranżacje mieszkań pod klucz, którymi zajmują się wyspecjalizowane w tym firmy to wyposażenie gotowego mieszkania między innymi w stolarkę drzwiową wewnętrzną, armaturę łazienkową, niekiedy również w zabudowę kuchenną lub inne meble.

Który wariant?

Zdecydowanie wariantem najwygodniejszym jest odbiór mieszkania „pod klucz”, co oszczędza czas, który musielibyśmy włożyć w samodzielne wykonywanie robót wykończeniowych. W dużych miastach, takich jak Warszawa nie ma problemu ze znalezieniem firmy, która wszystkim się zajmie i da właścicielom klucze do gotowego już, wykończonego mieszkania.

Możesz również polubić…