Metalowe dodatki, które dodadzą charakteru Twoim wnętrzom

Metal jest materiałem, który ma wiele możliwości wykończenia i z którego, dzięki metodzie zwanej metaloplastyka, można stworzyć piękne metalowe dekoracje. Niezależnie od tego, czy wolisz złoto, srebro, miedź, chrom czy mosiądz, efekt po metaloplastyce zawsze doda wnętrzu klasy i elegancji. Metalowe ozdoby to wyrafinowany detal, dzięki któremu upiększysz swoje wnętrze.

Jak może sprawdzić się metalopastyka w urządzaniu wnętrz pomieszczeń domowych? Może upiększyć każdą część gospodarstwa domowego. Na przykład przy wejściu sprawdzi się klasyczny biały stolik konsolowy, który stanie się niebanalnym elementem wystroju dzięki nóżkom w kolorze szczotkowanego złota i zdobionym szufladom.

Metaliczne akcenty są stosowane także w nowoczesnych akcesoriach blatowych i dekoracyjnych lustrach ściennych. Z metalem świetnie komponują się takie kolory, jak na przykład: biel, złoto i inne neutralne barwy, które stworzą ponadczasowy i niezwykle elegancki wygląd.

Metale mają niezwykłą zdolność do łatwego łączenia się z innymi materiałami. Ze względu na podobieństwo połysku i naturalne, ziemiste odcienie, mosiężne meble i akcenty można łatwo łączyć w pary. Im więcej warstw tego metalu, tym bardziej emanuje on eklektyczną atmosferą.

Metal odbierany jest jako współczesny element wystroju wnętrz, ale tak naprawdę jest on znany od wieków. Metal od dawna był niezmiennie modny w codziennych domach na przestrzeni wieków. Metalowe ozdoby pozwolą Ci osiągnąć wręcz światowy efekt we współczesnym wnętrzu – wystarczy, aby posiadały w sobie odrobinę patyny. Takim przykładem jest klasyczne, ozdobne lustro, które stanowi wspaniały ukłon w stronę złota.

Metaliczne detale nie muszą być złotem czy srebrem, aby dodać przestrzeni prawdziwego blasku. Na przykład pluszowe, srebrne pufy wprowadzą do domu atmosferę luksusu bez konieczności wstawiania ciężkich, metalowych mebli czy architektonicznych detali.

Nawet niewielka odrobina metalicznego połysku doda przestrzeni czegoś wyjątkowego. Dekoracyjny złoty wisiorek umieszczony na blacie stołu zapewni wnętrzu subtelny blask. Niezależnie od tego, czy element ten zostanie przeniesiony do reszty pomieszczenia, ten drobny szczegół zrobi różnicę, jeśli chodzi o stylizację blatu.

Możesz również polubić…