Cyklinowanie-pielęgnacja parkietu. Cyklinowanie podłóg Warszawa

Podłogi drewniane, a zwłaszcza parkiety są piękną ozdobą domu, a odpowiednio zadbane są również jego wizytówką. Decydując się na parkiet drewniany tak naprawdę robimy inwestycję na lata. Koszty są dość wysokie, ale w zamian piękne słoje drewna będą ozdabiać nasz dom przez dziesiątki lat, nadając mu tym samym przytulnego charakteru.
Deski, z których wykonane są klepki podłogowe, nawet jeśli są to deski najtwardsze i najbardziej ze wszystkich dostępnych gatunków odporne na zarysowania, to i tak, jak wszystko, ulegają zużyciu. Jeśli chcemy aby nasz parkiet wrócił do czasów swojej świetności i nabrał dawnego blasku powinniśmy się zdecydować na cyklinowanie parkietu.

 

Kiedy już zdecydujemy, że chcemy wycyklinować parkiet trzeba poszukać fachowca, któremu można to zlecić, co nie jest trudne w miastach tak dużych jak warszawa. Również w mniejszych miastach nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniego fachowca.
Odnawianiu za pomocą cyklinowania możemy poddać każdy parkiet, niezależnie od jego wieku, ani stopnia zniszczenia. Pamiętajmy jednak, że jeśli jest bardzo zniszczony, to cyklinowanie podłóg zajmie więcej czasu. Do cyklinowania parkietu służy cykliniarka-maszyna wygładzająca powierzchnię drewna i usuwająca stare powłoki lakiernicze. Dzięki niej nasz parkiet będzie odpowiednio zadbany, a pielęgnowany regularnie może posłużyć jeszcze nawet 100 lat.

Możesz również polubić…