Gry online biathlon. Fascynacja biathlonem

Biathlon – czyli co z czym i jak to ugryźć

Nie da się zaprzeczyć, że w Polsce biathlon nie ma wielkiego grona fanów tak jak piłka nożna, czy siatkówka, ale to nie zmienia faktu, że standardowo, jak to my, Polacy lubimy wystarczy, że usłyszymy w TV polskie nazwiska na Igrzyskach, czy podczas walki o Puchar Świata w biathlonie, a zasiadamy przed telewizorami i dopingujemy swoich.
Jak by to powiedział stereotypowy Polak “Ahhh, te gry w biathlon to je to… Wiesz, Halina?” rozkładając się z piwem przed telewizorem.
Nie da się ukryć, że te wyżej wymienione “gry w biathlon” mimo tego, że nie cieszą się w Polsce zbyt dużą popularnością to zdecydowanie odbijają się podczas zawodów, w mediach dużym echem, a co 3 wyłapany na ulicy Polak będzie w stanie wymienić przynajmniej jedno nazwisko z polskiej kadry.

gry w biathlon

Polacy może i nie mają zbyt dużych sukcesów w tym sporcie, natomiast zdecydowanie jesteśmy w stanie poszczycić się paroma całkiem niezłymi osiągnięciami, takimi jak 3 miejsce Polek w sztafecie w Pucharze Świata w 2008 roku, w Hochfilzen, czy w tym samym miejscu 3 lata później miejscem czwartym, jeśli trzymamy się oczywiście osiągnięć TOP 4, bo w TOP 10 Polki zajmowały różne miejsca praktycznie co roku rozpatrując lata 2008-2012.

gry online biathlon

Nie można też oczywiście zapomnieć o drużynie męskiej tego sportu, która również miała swoje wzloty i upadki, natomiast chociażby w roku 2002, podczas zawodów w Salt Lake City, USA zajęli miejsce 9 co i tak jest świetnym osiągnięciem jeśli weźmiemy pod uwagę, że były to Igrzyska!
Polacy mają też i swoją ciekawą przeszłość ponieważ chociażby w roku 1988 w Nagano, również podczas Igrzysk zdobyli miejsce 5, a równo 20 lat wcześniej miejsce 4 podczas Igrzysk w Grenoble. Oczywiście to, że podałem takie daty nie oznacza, że Polacy między tymi Igrzyskami nie mieli żadnych sukcesów, mieli i to nie jeden, natomiast myślę, że istotnym jest podanie bardzo rozległych dat, żeby móc pokazać historię polskiego biathlonu.

Słowem zakończenia chciałbym zachęcić do zapoznania się z polską historią w tym sporcie, bo zdecydowanie można znaleźć na ten temat nie jeden artykuł, a sama znana wszystkim Wikipedia również chętnie pomoże! Zachęcam też do spróbowania zagrania w gry online biathlonowe, ponieważ jest to też jeden z kroków do zrozumienia istoty sportu, a znaleźć je bardzo łatwo. Wystarczy wklepać w wyszukiwarkę taką jak Google frazę “gry online biathlon” i na pewno coś się znajdzie. Może zafascynuje was to do tego stopnia, że będziecie chętni na zakupienia jakiegoś biathlonowego tytułu, więc podam przykładowe 3 niżej.
~~Biathlon 2005
~~Biathlon Champion 2007
~~Biathlon 2006: Go for Gold

 

Możesz również polubić…