Prosta i wygoda. Minimum w sypialni.

Przez wiele lat utarło się przekonanie, że sypialnia musi być wypełniona wieloma rzeczami i muszą w niej dominować żywe kolory. To nie jest do końca prawda. Prześledźmy sobie rzeczy, które koniecznie muszą się znaleźć w naszej minimalistycznej sypialni.

Bez czego nie może się obyć sypialnia minimum?

Powiedzmy sobie w paru słowach na czym polega ten styl. Przede wszystkim cechuje go stonowany wystrój; uważa się, że dominującym kolorem są jasne kolory, głównie biały, ponieważ barwa poprawia nasze samopoczucie oraz wpływa na spokój ducha. Każdy przedmiot pojawiający się w tym miejscu ma mieć swoje przeznaczenie jak np. komoda, do której schowasz wszelkie drobne gadgety, jak i będzie Ci służyć jako stojak na lampę oraz zostanie jeszcze miejsce na to, by postawić na niej telewizor. Wydawałoby się wręcz czytając nasz artykuł, że jest to rozwiązanie dla ludzi bez pieniędzy. Nic bardziej mylnego! O ile jest to dobre rozwiązanie dla singli, którzy większość czasu spędzają poza domem i są na dorobku, to jednak może być to też rozwiązanie dla par, które w kreatywny, ale skromny sposób chcą udekorować swój mały kącik. Sypialnia w stylu minimalistycznym charakteryzuje się tym, że nie pojawiają się tam zbędne przedmioty, nie ma w niej przesytu, ale uwierz – nie jest łatwą sztuką umiejętnie stworzyć takie pomieszczenie, bo efektem ma być sporo wolnej przestrzeni.

Minimalistyczna sypialnia na poddaszu? To możliwe!

To bardzo nowoczesne rozwiązanie, które sztukę urządzania pomieszczenia podnosi w górę. Ciężko jest wnieść łózko na poddasze, ale rozwiązaniem może być duży materac, który jak najbardziej odpowiada stylowi minimum. Styl poddasz, które głównie charakteryzują drewniane przestrzenie i drewniane belki dachowe, powoduje, że to idealna przestrzeń do wykorzystania. Skosy, które charakteryzują poddasza doskonale współtworzą przestrzeń i w połączeniu z panelami i białymi ścianami mogą tworzyć świetne miejsce wyciszenia. Mimo tego, że poddasza nie są wielkimi pokojami to jednak miejsce na szafę czy komodę się znajdzie.

Zachęcamy do skorzystania z jednego z dwóch rozwiązań. O ile sypialnię w stylu minimalistycznym możemy stworzyć w każdym mieszkaniu, to jednak poddasze jest zarezerwowane tylko dla domów, ale jak najbardziej zachęcamy do tworzenia takich rozwiązań.

 

Możesz również polubić…