Gry dla dzieci

Gry dla dzieci

Gry dla dzieci

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób kupuje gry dzieciom, ponieważ maluchy bardzo lubią tego rodzaju rozrywkę. Faktem jest, że dzieci dziś mają tak wiele ograniczeń zabaw na podwórku, że trudno się dziwić, iż maluchy wolą siedzieć w domu i grać. Inna sprawa jest taka, że dziecko w domu przy grze jest w bezpiecznym miejscu i nie ma ryzyka, że odwrócimy głowę i ono zniknie, lub coś mu się stanie.

Niestety idąc tym tropem myślenia często popełniamy bardzo poważne błędy. Istnieje bowiem bardzo wiele gier, które kierowane są do osób pełnoletnich zaś rodzice kupują je dzieciom. Można zapytać, czemu sprzedawcy je dzieciom sprzedają? Odpowiedź jest prosta. To nie dziecko kupuje a sprzedawca nie ma obowiązku a nawet prawa pytać, po co mu ta gra i kto będzie jej używał. To wina rodziców, że bardzo agresywne gry dają dzieciom, w których zabija się w taki sposób naturalną wrażliwość i tak naprawdę hoduje pozbawione uczuć dorosłe osoby.

To nie wina producentów, ponieważ zwykle na grach jest informacja, kto może w nie grać, jednak jeśli zastosowana jest w innych okolicznościach a dokładnie w innych rękach, odrobinę małych, to winę za to ponoszą rodzice. Uczulamy rodziców, by nie powalały dzieciom w to grać. Mimo, że nie mamy takiego prawa, staramy się wyjaśniać przy zakupie gry, że tej gry absolutnie nie może mieć dziecko. Dla dzieci są wspaniałe skomplikowane gry, przez które spokojnie może przechodzić bez uszczerbku na swojej psychice, jednak co zrobi rodzic to już nie nasza wina ani nasza sprawa. Prosimy po prostu, żeby gry dla dzieci wybierać bardzo ostrożnie i patrzeć, żeby owa gra faktycznie była dostosowana do wieku.

Artykuł napisany przez: